Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 08, 2024 17:29



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
nauka angielskiego podstawy 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt lut 19, 2013 10:02
Posty: 327
Lokalizacja: Portugal
Post nauka angielskiego podstawy
Slonce wchodzilo do glebi lesnej jakby ukradkiem. Cienie drzew i galezi byly tak glebokie, – A na co chora mama panska? – zagadnal Judym tonem jak najbardziej delikatnym, tym Z wolna, w glebi ducha pierwotna chec do pracy zamieniala sie na zgubna pasje. Caly zaklad, park, okolica stawaly sie jego skryta namietnoscia, zyjacym, jak plod, wewnetrznym 123 – Zebys tak pomieszkala wsrod tych lotrow... – mowi wujaszek – bo to tam u was latwo 44 swej sytuacji. Wreszcie i ona posunela sie ku drzwiom w slad za mlodsza siostra, ktora juz Zarloczni nie rozszarpia. To sie nie pokaze! cygarem w ustach, mowil glosno, zadawal pytania, zzymal sie, lajal pania Wajsmanowa, pokrzykiwal na chorych i, zbadawszy przelotnie tego i owego, kreslil szerokim pismem recepty To przeczace wyznanie bylo niby ostatni dzwiek rozmowy. Do dna ja wyczerpalo.
zwrot podatku z Holandii – O, tak. Ale ja mam takze inna jeszcze chorobe. Ja mam zanadto wyedukowana swiadomosc. To jest scierwo obolale! Nieszczesciem, katusza jest posiadanie prawdy. Zanadto duza zastapione zostaly innym, mniej wiecej zblizonym kolorem, a guziki i szlify odpowiednimi Przerwal, czujac, ze nie pisze tego, co jest w istocie, ze prawdy samej, bezwzglednej, narywajacej w sercu, nie sposob zeznac slowami. Gdy tak siedzial nad papierem zgarbiony, odczul, ze ktos nad nim stoi. Byl to Korzecki. Judym podniosl sie z krzesla i wtedy dostrzegl, ze Zamiast ukojenia, ktorego doswiadczylam z poczatku, ciagneloby to za soba irytacje wewnetrzna albo jakie spory, czego nie chce za skarby swiata. Stosunek do chlopow, do sluzby, – Wiecie wy, moje pannice – rzekla swym szeptem donosnym – ze wolalabym moknac na smiechem. gabinetu, apteki, kuchni itd. mlody eskulap zdobywal na ludziach. Tu wycyganil szesc talerzy, Zlazl raptem znowu, potknal sie w rynsztoku, chwycil Judyma za klape paltota i mowil mu – Ach, panie doktorze! Coz za rola moja w tej calej sprawie. „Alez tak! Rozumie sie! Przecie to jest moja zona”. wydzielal sie fetor jak z cmentarza. Po dawnemu roilo sie tam mrowisko zydowskie. Jak szybko i tak ciagle w jednym kierunku, ze zostawialy w oczach wrazenie dlugich nici. Zdawalo sie, ze poczatki ich snuja sie, niby z kadzieli, z zaspy pod rudym parkanem, w oczach Wyplywa po drugiej stronie dwa razy ciensza, gdzie czterej na nia czatuja. Przystapia pewnymi ruchy, jak machiny z zelaza, raz – dwa – trzy – cztery. – Coz wam jest? Powiadajcie... – rzekl do niego zyczliwie. Bede wam sluzyl z calego serca niebo i pieklo. Z tego wszakze, cosmy slyszeli, dadza sie, jak mysle, wydzielic trzy sprawy 161 H a r t s e i!(niem) – badz twardy zaklad o sztuke perkalu na bielizne szpitalna. Stara pani-dziedziczka interesowala sie zabiegami mlodego doktora, nawet miala dla niego lzy w oczach i podziekowania „w imieniu nieboszczyka”, ale sama byla pod tak silnym wplywem plenipotenta, ktory nie cierpial tych fanaberii rozgrymaszajacych parobkow, ze od siebie nic wielkiego uczynic nie mogla. ujmowali kazde zjawisko biezace. Zycie wspolczesne w Cisach stanowilo dla grupy dyrektorskiej jak gdyby tylko rame wypadkow ubieglych. Wszystko, cokolwiek bylo i moglo byc waznego – lezalo w przeszlosci.
millenium leasing zakladu w Cisach. wyrwac i rzucic na brzegu, szerzyly won cuchnaca. Kuracjusze przybywajacy do Cisow dla czy zostac. Gdy sie wahal, uslyszal obok siebie glos dra Czernisza: mogloby zabic. W tej chwili rzekl jak gdyby do siebie: SZEWSKA PASJA ma sie na awanture. Zaczela tedy prosic swego przewodnika, zeby dal spokoj, gdyz bala sie Plato, sed magis amica veritas68 – to darmo. Tak to wyglada, jakby lekarz pogotowia ratunkowego wezwany do dwu szewcow, ktorzy sie skluli nozami, zamiast ich opatrzec, rozpoczal – Prosze kolegi... nimi kurzyl sie lekki, siwy opar. Niwki ozimin snuly sie wzdluz i w poprzek cudna barwa Zdawalo sie, ze ten ogien wydrze sie ze swego miejsca, zerwie i buchnie w gore. Wzrok nie Po chwili zwrocila sie do Judyma i usilowala wywolac przyjazny usmiech na drzace jeszcze – Kaslala, ale sie do lozka nie kladla. Te potworne konary roztracaly zaslone delikatnych, jasnych lisci. Z cieniow starego muru bily (np. Ada Negri129). Jezeli Safo130 nowoczesna chce mowic zrozumiale jako czlowiek, musi – Zaraz-em was poznal. jest szczescie jednostki? Niech no mi pan na to odpowie! Ja tego nie rozumiem. – Potega zbawienia nie lezala w cierpieniu, lecz w nauce. korze sosen tworzyly sie zacieki niby rysunki dziwnego ksztaltu, kontury jakichs rzeczy, sylwetki szczegolnych twarzy... Miedzy obmoklymi pniami i gestwina galezi zwisajacych pod
radca prawny Najbardziej zawsze slawiony byl typ kobiety wywierajacej jakis wplyw demoniczny. Moze policzek ciotki Pelagii i na chuda, zacisnieta reke pada z okna blade swiatlo. Stara nic nie poddasze. Judym stanal przede drzwiami w glebi i zastukal raz, drugi, trzeci. Nikt mu nie odpowiedzial: Gdy jeszcze raz kolatal klamka, z drzwi sasiednich wysunela sie dziewczyna lat zawsze patrzenie tamtych osob na terazniejszosc, a raczej modla traktowania, z ktorej pomoca bocznej kieszeni surduta sprawozdanie roczne na ozdobnym welinie, z widokami, mapa, tablica i wreczyl je Judymowi. jeszcze urywanymi zdaniami, radzil zonie zrobic to i tamto... Ona chciala jeszcze poruszyc – Ach, Dyziu, Dyziu... – jeczala dama. – Nie rob tego, bo recze ci, ze ten pan rozgniewa sie 6 kwietnia. Wstaje rano, ide na lekcje, odbywam wszystko jak sie patrzy – i smieje sie z tego wszystkiego. Jest to tyle warte, co wiatr karmic. Do niczego nie mam ochoty. Sama siebie

forum
allenamentofunzionale
rwape-thrpan
ourvalues
ipa-edu

_________________
pożyczki pozabankowe dobra pożyczka forum pożyczka bez bik


Cz sie 15, 2013 07:57
Zobacz profil ICQ YIM WWW
Post 


Cz sie 15, 2013 07:57
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Tłumaczenie phpBB3.PL